Книги, що говорять

Проект ГО «Вір в Україну»

Леся Українка “To be or not to be”

Вірш Лесі Українки “To be or not to be” шкільної програми української літератури озвучила для проекту #Книги_що_говорять волонтер Катерина Наконечка за технічної підтримкирадіостудії Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка.
Аудіомонтування – волонтер проекту Оксана Радушинська.
Відеомонтаж здійснила постійний волонтер проекту Ірина Іванова.
Жанр — ліричний вірш Провідний мотив твору — письменниця звертається до музи за порадою, як жити, коли навколо самі пущі, кручі, темні води, шляхів нема, поплутані стежинки йдуть у безвість. Римування: білий вірш. Віршовий розмір: п’ятистопний ямб. Композиція твору. Твір побудовано у вигляді великого монологу, наповненого риторичними питаннями та риторичними окликами. Вірш зримо поділяється на чотири частини, яким можна дати заголовки із тексту:

Тема поезії — це відчай ліричної героїні, яка не знає, що їй робити, на яку стежку стати в житті. Вона бачить людей, які важко працюють, орла, що десь удалині кричить, але для себе шлях ще не обрала. Лірична героїня ставить собі питання: бути чи не бути, як Шекспіровський Гамлет колись себе запитував. Перед нею, здавалося б, лише безвихідь, але вибір завжди є. Тому вона просить музу, яка так часто її надихала, допомогти — або дати відповідь на її питання, або забрати з собою. Гамлет так само розмовляв із черепом своїх предків, але відповіді не отримав. Такий результат отримує і героїня: музі байдуже до справ земних — вона творіння неба, сфери духовного, тому вона і покидає героїню, полинувши в небо.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/to-be-or-not-to-be-lesya-ukrayinka-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Щиро,
команда ГО “ВІР в Україну”

Увага! Цей матеріал заборонено використовувати з метою отримання прибутку!

Наступний Допис

Попередній Допис

© 2024 Книги, що говорять

Theme by Anders Norén